Цивільний захист, пожежна безпека, безпека життєдіяльності
Цивільний захист
Безпека Життєдіяльності
Ядерна загроза
ПОРАДИ СТОСОВНО ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ, КОЛИ ВИМИКАЮТЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ
На полі бою армія рф зазнає чимало поразок. Компенсувати їх окупанти намагаються ударами по енергетичній інфраструктурі України, залишаючи без світла мільйони українців.
Через часті відключення електроенергії збільшується пожежна небезпека: старі мережі не витримують навантаження, короткі замикання можуть мати непоправні наслідки. Підвищується ризик виникнення пожеж при необережному користуванні свічками, гасовими лампами, буржуйками, саморобними пристроями для опалювання приміщення.
Варто пам’ятати про правила безпеки та прислухатися до слушних порад ДСНС України.
ЩО РОБИТИ З ДІТЬМИ В УКРИТТІ: ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ СТВОРИЛИ ПОРАДНИК З ІДЕЯМИ
Для вчителів створили порадник активностей, які можна проводити з дітьми в шкільному укритті.
Про це у своєму Telegram повідомило Міністерство освіти і науки України.
Переглянути та зберегти порадник можна за посиланням.
Ідеї активностей враховують особливості та зацікавлення різних вікових груп – від 1 до 11 класів.
Активності, зібрані в пораднику, допоможуть дітям емоційно та фізично впоратися з перебуванням у бомбосховищі під час повітряної тривоги, повідомили в МОН.
БЕЗПЕКА ПОНАД УСЕ: ЯК ОДЯГАТИСЯ, ЩОБ БУТИ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ У ТЕМНИЙ ЧАС ДОБИ
В умовах віялових відключень електроенергії та вимкнення вуличного освітлення важливо знати, як убезпечити себе і своїх близьких від можливих нещасних випадків на дорозі.
Якщо зовнішнє освітлення обмежене або вимкнене, обов’язково треба використовувати світловідбиваючі аксесуари (флікери) та обирати одяг, який зробить людину помітною для водіїв автотранспорту.
Флікери відбиватимуть світло у сутінках, тож водії зможуть вчасно побачити пішохода та зупинити авто. З цією метою можна використовувати стрічки, наліпки, браслети, брелоки. жилети. Краще, щоб такі світловідбиваючі прикраси були на рухомих частинах тіла – зап’ястях, передпліччях, гомілках. Як варіант – їх можна закріпити на верхньому одязі, сумках, взутті. Краще – з боку руху автомобіля або з обох сторін.
Світловідбиваючі елементи вільно продаються у магазинах канцтоварів, тканин, туристичного спорядження. Важливо, щоб аксесуари були середнього розміру та бажано жовтого кольору – він найбільш яскраво світиться у темряві.
Експерти стверджують: світловідбивачі у 6 разів зменшують ризик аварії за участю пішохода. Під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані 25-30 метрів, але якщо пішохід має на собі світловідбиваючі елементи, то відстань його видимості на дорозі збільшується до 130-150 метрів, а з дальнім світлом фар – від 300 до 400 метрів!
На одязі дитини світловідбиваючі елементи потрібно розміщувати на рівні голови, корпусу і рук. Прикріплювати цей аксесуар можна по-різному: на застібку блискавки, прив’язувати мотузкою до ременя або приколювати шпилькою до куртки. Головне, щоб світловідбивач вільно «рухався». Чудовим виходом із ситуації буде дитяче взуття з підсвічуванням.
Куди краще прикріпити світловідбивачі дитині:
- Підвіски закріплюйте на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька).
- Значки можна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі.
- Нарукавні пов’язки та браслети можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку. Крім цього, краще їх чіпляти з обох боків.
- Брелки прикріплюють до сумок та рюкзаків.
Чимале значення відіграє і колір верхнього одягу. Одягаючись на вечірню прогулянку, надавайте перевагу верхньому одягу світлих кольорів. Людина у темному – «невидимка» для водіїв.
Пам’ятайте, світловідбивачів багато не буває: чим їх більше, тим краще.